Politechnika Krakowska Wydzial Fizyki, Matematyki i Informatyki Politechnika Krakowska Politechnika XXI wieku
Wydzial Fizyki, Matematyki i Informatyki
Grafika Komputerowa i Multimedia

Sylwetka Absolwenta

Studenci Grafiki Komputerowej i MultimediówZapraszamy wszystkich absolwentów studiów
I stopnia Informatyki!

Studiując

Grafikę Komputerową i Multimedia

uzyskasz:

 • Stopień magistra inżyniera w atrakcyjnej dziedzinie
 • Możliwość atrakcyjnej pracy w firmach i instytucjach o różnym profilu:
  • Analiza i przetwarzanie informacji
  • Badania naukowe i edukacja
  • Różne dziedziny sztuki
  • Rozrywka i reklama
  • Własna działalność o podobnym profilu
 • Możliwość przyjęcia na studia III stopnia w jednostkach prowadzących studia doktoranckie

 

Program studiów

Elementy studiów

Studencie! U nas nauczysz się rozwiązywać zaawansowane problemy zastosowań informatyki w wielu dyscyplinach, w których modelowanie 3D jest potrzebne. Do nich należą systemy wspomagania projektowania (CAD) i zarządzania produkcją (CAx), systemy tworzenia treści multimediów (DCC) i gier komputerowych, wirtualna (VR) i rozszerzona rzeczywistość (AR). Dla wyrobienia tych umiejętności możemy obiecać spędzenie wielu godzin przy programach takich jak 3DS MAX, Maya, Softimage, ale także AutoCAD, Inwentor, Revit, MATLAB i wielu innych, których dobór w dużej mierze zależy od realizowanych tematów projektów i upodobań studentów. Są to studia Informatyki, zetem programowanie jest obecne na naszych zajęciach na różnych poziomach abstrakcji. Nauczysz się programować specjalistyczne aplikacje w zaawansowanych środowiskach graficznych. Nasi studenci mają dostęp do sprzętu takiego jak camcordery, rejestratory dźwięku, skanery 3D, wielordzeniowe karty graficzne, farmy renderujace.

Próbki prac realizowanych na zaliczenie można zobaczyć na stronie pod tym odnośnikiem.

Stwarzamy możliwości, ale nasi studenci są dorośli i od nich zależy jak je wykorzystają. Pozostawiamy im dużą swobodę w doborze szczegółowych narzędzi i zagadnień studiowania.

W wakacje zabieramy naszych studentów na warsztaty, gdzie w miłej, twórczej atmosferze, w pięknych okolicznościach rozwijają praktyczne umiejętności.

Program studiów jest systematycznie wzbogacany w miarę rozwoju technologii i nawiązywania współpracy z firmami je wykorzystującymi. Często zapraszamy specjalistów pracujących w zbliżonych dyscyplinach, którzy dzielą sią z naszymi studentami wiedzą praktyczną.

Zapraszamy do oglądnięcia szerokiej gamy modeli 3D wykonanych przez naszych studentów.